Ambulanţă versus SMURD
Am auzit şi eu, aşa, de la un uliu, o chestie interesantă. Cică în Petroşani, spre deosebire de alte oraşe, cei de la SMURD nu se înţeleg cu cei de la ambulanţă. Evident, este vorba despre bani.
Am auzit şi eu, aşa, de la un uliu, o chestie interesantă. Cică în Petroşani, spre deosebire de alte oraşe, cei de la SMURD nu se înţeleg cu cei de la ambulanţă. Evident, este vorba despre bani.
Îl ştiţi, celebrul manelist, împreună cu familia. Umblă vorba prin târg că au fost daţi la televizor pe un post local pentru că au fost prinşi furând apă. Mă-ntreb şi eu ca tot omul decent: oare chiar nu aveau bani să plătească? Au scăzut vânză
Treceam aseară prin faţa unui cazino şi trei tipi discutau despre cum să facă rost de bani, ca să aibă cum să-i joace (şi să-i piardă). Şi, evident, vroiau să facă bani fără muncă. Aşa că unul dintre ei îi învăţa pe ceilalţi doi.
Cu ocazia comemorării a 8 ani de la evenimentele din SUA am scos şi eu un mic cântecel pentru George W. Bush şi şleahta de măcelari care au omorât oameni nevinovaţi. Audiţie plăcută! {mp3}Robintel-Seara_in_cimitir_(USA_Intro){/mp3}
Inima se face mică în mine când văd copaci tăiaţi în zonele urbane şi aşa sărace în vegetaţie "serioasă". Parcă ceva în mine doare şi nu pot să nu simt o anume dezamăgire, o anume ciudă.
[Atenţie! Imaginea ataşată acestui articol este şocantă de aceea vizionarea ei ar putea avea efecte negative asupra bunei dispoziţii.] Mă uit la acest om şi mă întreb ce fel de părinte ar face asta? Ce fel de fiinţe umane fac un copil pe care-l schilodesc pentru a-l trimit
De ceva vreme unii se tot pişă sub treptele din casa scării, făcând în zonă un miros de-a dreptul insuportabil de nasol. De multe ori, vara asta, m-a cuprins greaţa intrând sau ieşind din scară, urându-le de bine nenorociţilor care fac asta.
Bine, nu ştiu dacă mârlan acoperă tot spectrul a ceea ce vreau să vă povestesc. Alte cuvinte ar fi: ţopârlan, nesimţit, nespălat, jegos, pulete precum şi nişte epitete pe care din eleganţă masculină nu le trec aici.
OK, acum sunt chiar rău. Parcasem regulamentar maşina şi mi se cam fâlfâia (mă uitam că aş fi dat-o 3 centimetri mai în faţă, dar no) şi mi se cam rupea. Mă rog, în aparenţă, că tot eram nervos pe dobitocul ăla de dinainte.
Eram în Petroşani pe DN66 (pe centură) şi mergeam aproximativ regulamentar (55 Km/h), în coloană. Maşina din faţă era, totuşi, destul de departe, dar nu mă sinchiseam de ea fiindcă depăşiri nu se puteau face (linie dublă continuă iar banda întâi ocupat
© 2007 - 2009 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design