Două faze cu RDS
Uitasem să scriu despre asta, dar o chestie pe care au făcut-o de dimineață mi-a amintit. Astfel:
Uitasem să scriu despre asta, dar o chestie pe care au făcut-o de dimineață mi-a amintit. Astfel:
Deunăzi, un coleg de muncă ce a rămas în pană cu mașina chiar lângă pârtie, fiind plecat la schi pe lângă Baia Mare, o fază de nu mi-a venit să-mi cred urechilor.
Cred că fiecare a văzut, cel puțin odată, statistica aia cu numărul de plinuri de combustibil pe care și le poate permite fiecare european, unde noi nu stăm prea bine, că din salariul minim poți face doar vreo trei.
Domnule/ doamnă, era să explodez de nervi astă seară la știri, de m-a luat cu junghiuri pe la inimă și sughițuri porcești și incontrolabile. Ce mai, îmi țiuiau urechile de la puseul de tensiune care m-a năpădit de nervi.
N-am CD-uri cu Queen, nici DVD-uri cu ei și nici nu mi-am achiziționat MP3-uri, pentru că sunt relativ scumpe și nu-i ascult decât ocazional cum, dealtfel, doar ocazional ascult orice altceva în afară de Savatage, AB4, Metallica și Altar.
Suntem noi cum suntem, vai și amar de capul nostru și cu puține perspective, dar nici cu socialismul francez nu mi-e rușine.
Statul ajută și ocrotește familia. Și mi se pare correct, firesc, natural. În fond, relațiile dintre frați ar trebui să fie mai strânse și mai sfinte decât cele dintre indivizi și stat. Mi se pare just și natural, deci.
Când am văzut la știri că și-n România a apărut un serviciu de IPTV sau IP cinema, m-am bucurat ca un copil în dimineața de Crăciun pentru faptul că, de-acum, voi putea vedea și mai multe filme legal, fără torenți, cinstit, cu plată.
© 2007 - 2012 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design