Vizavi de ceea ce spuneam înainte, de la Vlad Petreanu avem o lectură obligatorie despre bani și civilizație. Și poate m-aș fi oprit doar în a-l cita pe om, dacă nu m-ar fi înfuriat următorul comentariu:
Cu riscul să-mi fac și mai mulți prieteni pe partea asta, m-a ațâțat Zoso să mă slobod la gură și să-mi spun oful pe care-l am cu unii dintre experții în marketing pe internet.
„Dacă tot s-a introdus coplata serviciilor medicale, s-a introdus și opțiunea de a nu plăti asigurările de sănătate, ca-n State?”
Zilele acestea umblu să-mi schimb ochelarii, întrucât am amânat acest moment pentru prea multă vreme. Și am constatat că încă mai sunt oameni care nu vor să facă bani și care lucrează în domeniul prestării serviciilor medicale începând cu ora zece…
Nu, nu mă refer la oameni, mă refer la doi dulăi comunitari și foarte ușor incitabili de la o benzinărie Petrom din Deva… Cum fras să lași 50 de kile de dulăi să umble liberi prin stație?
Cum cu 150 – 250 de lei se vor ieftini în iarnă chiriile, când nu toată lumea va mai avea acces la subvențiile pentru căldură, lucru care trebuia făcut de multă vreme.
Pe ternul unei foste mlaștini, cu un milion de euro, voință și ceva hotărâre, în 2010 s-a inaugurat în județul Bistrița-Năsăud stațiunea Băile Figa.
© 2007 - 2011 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design