Cu tagul: servicii

  Am revenit! (2)

Gata, am revenit din scurta excursie până la munte, La Contele Dracula. Evident, ne-am distrat și a fost super. Însă aș dori să împărtășesc cu voi câteva note personale:

  Soluție pentru redresarea CFR

Recent (duminică), CFR a majorat prețul biletelor cu un lejer 18%, parte a planului de redresare economică a companiei. Cu toate acestea, eu cred că soluția de redresare economică a CFR-ului este alta, și anume:

  NetCity

Mamă, că iarăși m-am enervat. La ProTV  i-au arătat pe niște operatori de turism care s-au plâns că cei de primărie le-au curățat stâlpii de firele montate ilegal, tăindu-le accesul la internet.

  Servire bună

Îmi sărbătoream post-factum (hă, hă, hă) ziua de naștere în localul (restaurant, pizzerie, ce-o fi) Number One din Petrila. Și, no, eram ca oamenii: doi fără alcool, doi cu (Ocsike și cu mine), fiindcă eu țineam morțiș să degust niște Bergenbier nefiltrată. Dar să nu me

  Șpaga ospătarului român

[Guest post de Mihai Todor] De când am ajuns pe plaiurile Olteniei Munteniei, taman în buricu’ târgului, București, am avut ocazia de a mă ospăta pe la diverse restaurante, care mai de care mai selecte (cu livrare la cămin domiciliu), ocazie care m-a învățat ce-i aia șpaga: