Cu tagul: educatie

  Informatică economică

După părerea mea, aceste secții sunt unele dintre cele mai inutile secții din facultățile românești. În primul rând, pentru că din ele nu ies nici informaticieni bine pregătiți și nici economiști exemplari.

  Era o vreme când a fi inginer însemna ceva

Era o vreme când a fi inginer însemna recunoașterea unui efort susținut, întins pe mai multe decenii, începând din jocurile prunciei când jucăriile erau dezasamblate și reasamblate, terminând cu studierea și implementarea unor sisteme complexe care să protejeze viața umană.