Cu tagul: educatie

  De ce tot insist eu cu galeria foto

Mie îmi place lucrul bine făcut. Iar galeria foto de pe site este, după părerea mea, bine făcută. Sunt prea puține site-urile unde imaginile din galeria foto să fie exhaustiv comentate sau unde să formeze trasee și itinerarii virtuale, pentru că sunt greu de făcut.

  O să fac ceva la computer

Observ pe zi ce trece tendința tot mai multor oameni de a considera că dacă s-au jucat zece ani la computer s-ar descurca să lucreze ceva – ceva și-n IT, doar se știe că această industrie se bazează nu pe specialiști, cum s-ar crede, ci pe rămășițele profesionale ale al

  Lăsați nebunii să umble liber

România este una dintre cele mai liberale țări, unde prostia poate să se manifeste în formele ai cele mai pure. Cum, de exemplu, am văzut ieri o fază. La una dintre mesele unui local era o familie de țigani.

  Concursurile la români (2)

Concursurile la români sunt interesante. Dacă în România cineva organizează un concurs pe internet, de exemplu cum este cel organizat de cei de la Sony, premiul fiind acordat pe bază de merit, concursul de creație se transformă, brusc, în concurs de cerșit.

  Un amendament la Legea Educației

Am văzut la știri că noua Lege a Educației dorește ca părinții care ignoră educația copiilor să fie obligați să plătească o amendă de 1000 de lei. sau să presteze un număr de ore în folosul comunității.