Pierdut cunoștințe, le declar nule
Se vede că a trecut Bac-ul și cât de mult au știut unii, ca de exemplu omul care și-a pierdut cunoștințele pe drum. Mă rog „le-a pierdut”, le-a aruncat.
Se vede că a trecut Bac-ul și cât de mult au știut unii, ca de exemplu omul care și-a pierdut cunoștințele pe drum. Mă rog „le-a pierdut”, le-a aruncat.
Plăcile de sunet, așa cum le spune și numele, sunt niște dispozitive electronice moderne cu rol în aplicațiile multimedia ale computerelor și permit redarea sau înregistrarea sunetelor și a diferitelor formate de fișiere muzicale.
Dar deloc nu pot să stau locului cu botul pe labe și să m-așez capră la tupeul unora. Deloc. Nu știu ce am, parcă aș fi defect. Dar nu-i nimic, măcar apuc să-mi fac hatârul.
Dar nătâng rău, nu doar așa, prost. Tufă de Veneția de prost, nu așa. Prost făcut grămadă, de să dai în gropi de prost. Dacă se poate să fii cât mai cretin, să poată și politicienii cei mai idioți să-ți scuipe semințe în cap. Cum să zic? Țara te vrea prost de să b
Pe vremea mea…
Încă nu am link, dar am auzit la știri că sunt în țară câteva licee cu promovabilitate de 0%. Da, zero la sută. Adică nimeni din acele licee n-a luat Bac-ul, nici măcar din greșeală. Ceea ce arată starea „de facto” a școlii românești actuale.
Atâtea caractere are articolul la care am bibilit toată ziua ieri: 70407 (plus încă una dintre schemele mele absolut mortale). Este un material educativ (nu voi spune mai mult) și va apărea miercuri dimineață, ca să-l puteți citi la o cafea.
Peste 100 de elevi ai unui liceu din Geoagiu, din cei 150 examinați, au fost penalizați astăzi pentru copiere la Bacalaureat, fiind scoși din examen și refuzându-li-se dreptul de a mai da acest examen timp de doi ani.
A minți e omenește, a da vina pe altul și a fi nesimțită e și mai omenește, crește-mi-ar obrazul mie de nesimțirea altora.
La întâlnirea Din On în Off (2) de la hotel Opera Plaza din Cluj, Florica mi-a spus că ar fi cazul să mă gândesc și eu la ceva activitate, acțiune, meeting sau ceva pe acolo. Și e drept că m-am gândit la asta, însă numai acum câteva minute mi s-a decantat ideea între neuron
© 2007 - 2011 - Robin Molnar
Designed and Developed by Skat Design